Historia ViBee

Vibee jest marką Theravibe Sp. z o.o. oferującą przyrządy do ćwiczeń rehabilitacyjnych dla dzieci, wspomagając ich rozwój oraz dla dorosłych po urazach sportowych, czy też osób cierpiących na problemy z kręgosłupem.

W 2016 roku dostaliśmy się do programu inkubacyjnego Platformy Wschodnie, Hub of Talents, finansowanego z funduszy europejskich. Podczas trwania projektu pod okiem mentorów dopracowaliśmy wiele aspektów projektu. Zdobyliśmy wiele przydatnych umiejętności i wiedzy żeby jak najefektywniej wprowadzić w życie pomysł.

W ten sposób rozpoczęliśmy naszą działalność i utworzyliśmy w sierpniu 2016 spółkę pod nazwą Theravibe. Podczas 10 miesięcy inkubacji, prowadzonej w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020, działanie 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej, rozwinęliśmy naszą technologię oraz prototypy 4 produktów do poziomu MVP – nakładka na ortezę, wałki rehabilitacyjne, piłka, kołderka.

Spółkę założyło dwóch pomysłodawców Damian Chomicz i Mariusz Cichocki, obu poniżej 35 roku życia. Prezesem spółki został Mariusz Cichocki. W spółce odpowiedzialny za wszystkie kwestie operacyjne, marketing i sprzedaż oraz przygotowaniem produktów do produkcji, współpracę z producentami, dostawcami i usługodawcami. W czerwcu 2017 pozyskaliśmy inwestora, który wnosi wiedzę biznesową i fundusze na sfinansowanie wkładu własnego.

Damian Chomicz

Magister fizjoterapii, czynny zawodowo, specjalizujący się w prowadzeniu terapii metodą NDT Bobath. Posiada 10 lat doświadczenia jako fizjoterapeuta. Obecnie w Suwałkach w Samodzielnym Publicznym ZOZ Ośrodek Rehabilitacji w Suwałkach i  Stowarzyszeniu Przyjaciół Dzieci Jesteśmy Razem.. Ukończył kurs NDT (Neuro Developmental Treatment- terapia neurorozwojowa) Bobath, zgodny ze standardami EBTA.

Mariusz Cichocki

W spółce odpowiedzialny za wszystkie kwestie operacyjne, marketing i sprzedaż oraz przygotowaniem produktów do produkcji, współpracę z producentami, dostawcami i usługodawcami. 

W lipcu 2017 roku złożyliśmy do PARP wniosek o dofinansowanie i otrzymaliśmy dotację na 2-letni projekt

Fundusze Europejskie - Polska Wschodnia
Rzeczpospolita Polska
Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Theravibe Sp. z o.o. pozyskała dotację w ramach poddziałania 1.1.2 Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (POPW) "Rozwój startupów w Polsce Wschodniej", etap XII,.
Tytuł projektu: Urządzenia rehabilitacyjne i do rekonwalescencji wykorzystujące technologię fal mechanicznych.
Wkład Funduszy Europejskich (wartość dotacji): 793 475,00 PLN
Całkowita wartość projektu 1 090 456,50 PLN
Celem projektu jest wprowadzenie pierwszych na rynku mobilnych produktów rehabilitacyjnych i do rekonwalescencji wykorzystujących technologię fal mechanicznych (wibracje) o niskich częstotliwościach.
Produkty będą wykorzystywane w procesach leczenia, rehabilitacji i powrotu do zdrowia po urazach.

Kontakt z nami
Translate »